Novinky

10 tipů, jak naučit děti milovat zeleninu a ovoce.

Náš první tip je "Jídlo hrou". Využijte kreativity a vytvořte z ovoce a zeleniny zábavný obrázek na talíři. Toto může být skvělý způsob, jak děti zaujmout a motivovat je k tomu, aby se na konzumaci zdravých potravin těšily. Například, můžete vytvořit tvářičku z nakrájených plátků jablek a malin nebo a tvar srdce z listů špenátu a ředkviček.

top-view-fruit-bug-plate

Druhým tipem je "Zapojení". Nejlepší způsob, jak děti naučit milovat zeleninu a ovoce, je zapojit je do procesu výběru a přípravy těchto potravin. Při nákupech nechte děti vybírat, kterou zeleninu nebo ovoce si přejí koupit. Také je můžete zapojit do přípravy jídel, jako například smíchání salátu.

little-kid-standing-with-pineapple-supermarket

Třetí tip je "Buďte vzorem". Děti jsou jako houby, a tak pokud uvidí, že jejich rodiče konzumují zeleninu a ovoce, budou to chtít dělat také. Pokud budete pravidelně jíst zeleninu a ovoce, vaše děti budou mít mnohem větší pravděpodobnost, že budou následovat váš příklad.

Čtvrtým tipem je "Vždy po ruce". Udržujte doma vždy připravené ovoce a zeleninu, takže když děti pocítí hlad, mohou se jednoduše zasytit zdravým jídlem, místo aby sáhly po sladkostech. Nakrájené mrkve, jablka nebo hrozny mohou být skvělým zdravým snackem.

Pátým tipem je "Spoluvaření". Nechte své děti pomoci vám s přípravou jídel. To je nejen zábavné, ale také jim dává pocit zodpovědnosti a vlastnictví jídla, které pak budou ochotněji jíst.

pretty-little-girl-is-tossing-vegetables-pan-dark-photo-studio

Šestý tip je "Barvy". Snažte se zařadit do stravy co nejvíce barev. Každá barva zeleniny a ovoce obsahuje jiné živiny a pro děti je taková strava mnohem přitažlivější.

top-view-fresh-vegetables-with-copy-space

Sedmým tipem je "Smoothie". Domácí smoothie jsou skvělým způsobem, jak děti naučit milovat zeleninu a ovoce. Navíc, nechte děti vybrat, jakou zeleninu a ovoce budou chtít v jejich smoothie. Tímto způsobem mohou mít pocit, že mají kontrolu nad tím, co jedí a pijí.

berry-smoothie-with-mint-blueberry-raspberry

Osmý tip je "Pěstování vlastního ovoce a zeleniny". Pokud máte prostor, založte si vlastní zahradu. Děti se tak budou těšit na to, až jim malé rajčátko vyroste a oni si jej budou moci sníst.

full-shot-kids-picking-tomatoes

Devátým tipem je "Nenuťte jim zeleninu a ovoce které nechtějí". Pokud děti odmítají konkrétní druh ovoce nebo zeleniny, nepředkládejte jim jej neustále. To by mohlo vést k opačnému efektu a děti by mohly začít zeleninu a ovoce obecně odmítat.

Desátý tip je "Tón hlasu". Když s dětmi mluvíte o zdravém jídle, vždy používejte laskavý a přátelský tón hlasu. Kritika a tlačení může vést k odporu, zatímco laskavý a podporující přístup může motivovat děti k zdravým stravovacím návykům.

Dětské oblečení a alergie

Dětské oblečení a alergie

Jak vybrat hypoalergenní materiály

 

Každý jistě známe ten nepříjemný pocit, kdy nás začne pokožka nepříjemně pnout, svědit a pálit.

 

Nikdo se neubrání, alespoň na malý okamžik zbavit těchto pocitů a místo si začne dráždit škrábáním.

Opravdové peklo nastává v okamžiku, kdy se i sebemenší vyrážka objeví našim dětem.

Kolečko, které jsme absolvovali s naším capartem nevede k zdárnému konci a jsme téměř u konce sil.

Příčin může být hned několik.

  • Potravinová alergie
  • Alergie na léky
  • Alergie na zvířata
  • Pylová alergie
  • Alergie na kov
  • Alergie na textil

 

Velkou měrou v léčbě pomáhá správná volba oblečení.

Nenoste věci, které vás lechtají, dřou, obepínají nebo omezují v pohybu. Pokud se pokožka při pohybu tře o švy, může se ekzém zhoršit.

Také je důležité zvolit správný materiál ze kterého je oděv ušit.

Polyester, viskóza a další umělé materiály alergikům vadí, protože jsou neprodyšné.

Po čem tedy sáhnout, aby jste se cítili komfortně?

Možností je na trhu několik.

  • 100% bavlna
  • Bambusové vlákno
  • Bio bavlna

 

Ale co když existuje ještě oblečení, které vám zaručí nejen pohodlí a styl?

 

U většiny ošacení z běžné bavlny se nedozvíte, jak se pěstuje a vyrábí. Pokud váš oděv z organické bavlny není certifikován v rámci programu, jako je v současnosti nejpřísnější Global Organic Textile Standard, je téměř nemožné dozvědět se, zda byli použité procesy ekologické nebo ne.

 

Zvlášť u oblečení pro děti je tato volba ta nejlepší.

V látkách s tímto certifikátem nejsou k nalezení žádné pesticidy, herbicidy, těžké kovy a další látky v konvenční bavlně běžné.

Vysoká kritéria kvality činí z GOTS certifikace nejuznávanější a nejčastěji dnes užívaný standard.

 

I my jsme zastánci pohodlí a šetrnosti k životnímu prostředí, proto si i u nás můžete vybrat oblečení pro nejmenší z GOTS materiálů. Určitě si vybere každý.