Kam s dětmi za sportem? Jablonec nad Nisou - Liberec

Rozhodli jsme se pro Vás sepsat a především vyzkoušet tipy, kam s dětmi na kolo nebo brusle. 

P.S. Doporučujeme při veškerých a sportovních aktivitách dětí používat plné ochranné vybavení!! - chrániče loktů, kolen, přilba (při trailech a pupmptracku je ideální integrální helma a páteřový chránič) 

Liberecký kraj

  • Sportovní areál Vesec - (asfalt)  Potřebujete dítě naučit na kole? Toto místo je ideální. Najdete zde ovál, kde na dítě krásně uvidíte a ve stánku si můžete dát kávu a něco dobrého k jídlu. Jídla jsou však omezená ale postačí. Zkušenejší mohou využít asfaltové cestičky, které jsme ani mi ještě nestihli prozkoumat. Areál může využít i maminka s malými dětmi, díky dětskému hřišti se tu vyblbnou i ty nejmenší.

 

  • Pumptrack Turnov - (asfalt) nachází se v Maškově zahradě, kde naleznete nejen pumptrack ale také koupaliště, dětské hřiště, okruh na brusle či kolo ale také zimní stadion. 

 

  • Pumptack Vratislavice - (hlína) pro zkušenější jezdce. Dynamický pumptrack se čtyřmi trailovými tratěmi (pro děti jsou bezpečně sjízdné 2). Před jízdou si však musíte vyšlápnout kopec a pak se svést dolů. Areál se nachází za Zámeckou konírnou a přímo u pumptracku se nachází rozlehlé parkoviště. V okolí je ale více využití pro děti. Obrovské dětské hřiště, fitness venkovní hřiště.

 

  • Inline hokej Jablonec - Mšeno V Jabloneckém Mšeně pod restaurací Zlatý jelen naleznete příjemnou inline trať s hřištěm na inline hokej, součástí areálu je i fotbalové, basketbalové a dětské hřiště.  

 

  • Pumptrack Rádlo - (hlína) Né příliš udržovaný a krátký pumptrack, výhodou je dětské hřiště a stánek s občerstvením, ideální na zakončení procházky či (cyklo)výletu.

 

  • Bikepark Tanvaldský Špičák - (hlína) Velice krásný trail (modrý) , který zvládnou i děti cca od 5ti let (pod dohledem rodičů). Nahoru Vás pohodlně vyveze lanovka a pak si jen užíváte hezké sjezdy. Doporučujeme zvýšenou opatrnost před ostřílenými jezdci.  

 

  • Pumptrack Tanvald - 

DSC_2367