Barvy oblečení podle znamení zvěrokruhu

Beran

Berani, tito jedineční jedinci zvěrokruhu, jsou vůdci v pravém slova smyslu. Jsou to lidé, kteří se odlišují svou loajalitou a vášní. Mnoho aspektů jejich osobnosti je ovlivněno tím, že jsou ohnivým znamením. Tato skutečnost jim dodává jistou míru agresivity a nadšení, které je naprosto nezbytné pro jejich vůdcovské pozice.

Červená je barva, která se s Berany skvěle spojuje a umožňuje jim posílit jejich osobnost. Je to krvavě červená barva, která symbolizuje vášeň, odvahu a odhodlání. Berani jsou jedinci, kteří touží uspět ve všem, co dělají. Ať už jde o přátelství, obchod, lásku nebo jakoukoliv jinou sféru jejich života, Berani nesou svou červenou vlajku s hrdostí a odhodláním.

Když si Beran oblékne něco červeného nebo pokud je tato barva přítomna v jeho okolí, pomáhá mu to ve vyjádření svých odvážných názorů. Injekce červené barvy do jejich života rozdmýchá jejich vůdcovské schopnosti a dodá jim více sebedůvěry, která je nezbytná pro dosažení jejich ambiciózních cílů.

Berani jsou však také známi svou impulzivní povahou, kterou je třeba uklidnit a vyvážit. Právě tady vstupuje na scénu bílá a růžová barva. Tyto dvě barvy přinášejí Beranům klid a vnitřní mír, který potřebují k vyrovnání jejich ohnivé povahy. Bílá je symbolem čistoty a nevinnosti, zatímco růžová representuje lásku a něžnost.

Na druhou stranu, barva, které by se měli Berani vyhnout, je černá. Tato tmavá barva může pohltit jejich energii a zatemnit jejich živou a ohnivou povahu. Proto je lepší zůstat u jasných a živých barev, které podporují jejich pozitivní rysy a pomáhají jim vyniknout. V konečném důsledku, barvy, které Berani nosí nebo používají ve svém okolí, hrají klíčovou roli v jejich životě a mohou ovlivnit jejich nálady a chování.

Býk

Býk je druhým znamením zvěrokruhu, které je spojeno s elementem země. Toto spojení s materií a pevností země je základem pro jejich výběr barev. Býci preferují odstíny, které jsou úzce spojeny s přírodou. Hnědá a khaki jsou barvy, které připomínají půdu a zemi, a proto jsou oblíbené mezi těmito zrozeními. Kromě těchto zemských tónů se Býci nebojí ani světlejších a jemnějších barev, jako je bledá modrá nebo azurová. Tato nebeská barva jim připomíná oblohu a dodává jim pocit svobody a klidu.

Nicméně, vládnoucí planetou Býka je Venuše, a tedy zasahují do jejich výběru barev i romantické odstíny jako růžová, bílá a krémová. Tyto barvy vyvolávají v Býcích pocity jemnosti, něhy a romantiky. Jejich tvrdohlavost a neochvějný postoj k životu je tak měkce vyvažován těmito jemnými tóny.

Na druhé straně, Býci by měli být opatrní při výběru červeného oblečení. Červená může vytvářet v Býkovi pocity negativity a nepohodlí. Je to barva, která je spojena s agresí a mocí, což může být pro Býka příliš silné. Místo toho by měli přemýšlet o výběru kaštanové nebo karmínové, což jsou odstíny červené, které jsou měkčí a příjemnější pro oko.

Blíženci

Příští znamení, Blíženci, jsou ovlivněni planetou Merkur. Tito lidé jsou velmi energičtí a temperamentní, a proto preferují výrazné a světlé barvy. Žlutá je barva, která dokonale vyjadřuje jejich hravý a optimistický postoj k životu. Tato barva je spojena s radostí, štěstím a nadšením, což jsou všechno charakteristiky typické pro Blížence.

Zelená barva na druhou stranu podporuje jejich kreativitu a růst. Je to barva, která je spojena s přírodou, obnovou a harmonií. Pro Blížence jsou také vhodné barvy bílá, černá, růžová a červená, které dokážou vybalancovat jejich energii a temperament.

Rak

Dalším znamením zvěrokruhu je Rak, který je ovlivněn Měsícem. Raci jsou emocionální a intuitivní lidé, kteří milují přírodu a tráví rádi čas s přáteli a rodinou. Barvy, které jim nejlépe vyhovují, jsou modrá, bílá a mořská zelená. Modrá a bílá jsou barvy, které jsou spojeny s klidem a mírem, zatímco mořská zelená připomíná vodu a moře, což je pro Raky velmi uklidňující.

Raci by se měli vyhnout červené a černé barvě. Tyto barvy mohou u Raka vyvolat pocity chaosu a smutku. Namísto toho by měli přemýšlet o výběru barvy žluté, která je spojena se štěstím a radostí.

Lev

Následuje znamení Lva, které je považováno za nejsebevědomější znamení zvěrokruhu. Lev je ovlivněn Sluncem, což je zdroj jeho silné energie a charisma. Lev si nejvíce užívá oranžové, červenooranžové, zlaté a fialové barvy. Oranžová a červenooranžová posilují jeho sebevědomí a zdravé ego, zatímco zlatá a fialová zvyšují jeho královský a noblesní vzhled.

Panna

Panny jsou znamením, které je spojeno s elementem země a planetou Merkur. Panny jsou známé svou schopností se soustředit a dbát na detaily. Pro Panny jsou nejlepší všechny pastelové odstíny, jako je modrá, broskvová, lila, a také nádechy zelené nebo zelená smíchaná s černou. Tyto barvy jim pomáhají udržovat rovnováhu a harmonii v jejich životě. Naopak, měli by se vyhnout červené, aby zůstali v souladu s jejich povahou.

Váhy

Posledním znamením jsou Váhy, které jsou ovlivněny elementem vzduchu a planetou Venuše. Váhy jsou znamení, které je spojeno s harmonií a rovnováhou. Pro Váhy jsou nejlepší pastelové odstíny modré, růžové a zelené, které zvyšují jejich potřebu klidu a vyrovnanosti. Naopak, měli by se vyhnout červené, která by mohla způsobit nepříjemné pocity.

Štír

Štír, jedno z nejzáhadnějších a nejintenzivnějších znamení zvěrokruhu, je často esotericky asociován s planety Pluto a Mars. Tyto planety přinášejí do znamení Štíra intenzivitu, energii a výraznou povahu, která může vést k nesprávnému zařazení Štíra do elementů ohně. Ve skutečnosti, však, Štír patří do skupiny vodních znamení, která jsou význačná pro svou hlubokou intuici a schopnost jasnozřivosti.

Štír se nejlépe cítí obklopen tmavě fialovou, červenou, kaštanovou a černou barvou. Tyto intenzivní a výrazné barvy odrážejí a zároveň zesilují jejich intuitivní a jasnovidecké schopnosti. Naproti tomu by měli Štíři omezit používání světlých barev a jejich odstínů, které mohou jejich intenzivní energii oslabovat.

Vedle Štíra se v zvěrokruhu nachází Střelec, kterému vládne planeta Jupiter a je spojený s elementem ohně. Střelci jsou znamením, které je známé svou láskou k svobodě a zkoumání světa. Jsou také známi svou filozofickou a optimistickou povahou, která je v životě činí horlivými a smělými.

Fialová a žlutá jsou barvy, které nejlépe odpovídají povaze Střelce. Fialová podporuje jejich pozitivitu a přirozené štěstí, zatímco žlutá jim pomáhá s osobním úspěchem a růstem. Světle růžová a fialová pak dokážou zklidnit jejich živelnou povahu.

Kozoroh

Dalším znamením zvěrokruhu je Kozoroh. Toto znamení je ovládáno planetou Saturn a je spojeno s elementem země. Kozorohové jsou vysoce disciplinovaní a praktičtí lidé s velkou trpělivostí, kteří si jdou za svými cíli a nebojí se tvrdě pracovat.

Šedá, černá a hnědá jsou barvy, které nejlépe odpovídají povaze Kozoroha. Šedá a hnědá podtrhují jejich praktickou stránku, zatímco hnědá podporuje jejich odhodlání dosáhnout svých cílů. Kombinace černé a bílé zase zvyšuje jejich konzervativní povahu. Naopak by se měli vyhnout červené barvě, kterou mohou nahradit karmínovou nebo kaštanovou.

Vodnář

Posledním znamením, které budeme diskutovat, je Vodnář. Toto znamení je ovládáno planetou Uran a je spojeno s elementem vzduchu. Vodnáři jsou známi jako myslitelé, humanisti a přírodní pokrokovci. Rádi pomáhají ostatním a mají silnou léčivou auru.

Ocelově modrá a tyrkysová jsou barvy, které nejlépe odpovídají povaze Vodnáře. Tyto barvy jsou pro ně symbolem rozlehlého prostoru a podporují jejich kreativitu, experimentování a životní posun. Naopak by se měli vyhnout černé barvě, která může jejich svobodu omezovat.

Ryba

Ryby, nejzávěrečnější znamení zvěrokruhu, jsou symbolizovány jako bytosti s hlubokou emocionální a duchovní povahou. Jsou to duše, které se pohybují ve vodě, což je jejich přirozený element. Láska k poznávání a duchovnímu růstu je tím, co je definuje. Hledají mystické a okultní stránky života, pravdy, které jsou ukryty v hlubinách existence.

Ryby jsou známé svou silnou empatií, kterou cítí ke všem bytostem kolem sebe. Milují lidi, zvířata, rostliny a celý svět jako celek. Milují také citové prožívání a pro svůj život berou inspiraci z pohnutých nebo romantických příběhů. Touží po lásce, touží se zamilovat, touží po citovém propojení s druhými. Jejich vládcem je Neptun, bohyně moří a oceánů, který také symbolizuje tajemství a spiritualitu.

Barvy, které jsou spojeny s Rybami, jsou barvy moře a oceánu. Tmavé a jemné odstíny mořské zelené jsou těmi, které nejlépe vyjadřují jejich povahu. Tyto barvy jsou připomínkou hlubin oceánu, tajemství a záhad, které Ryby tak obdivují.

Nicméně, Ryby také potřebují světlé a jasné odstíny, které je udrží optimistické a nadšené z života. Světlá žlutá, která je barvou slunce a radosti, je jednou z těch, které dokážou rozjasnit jejich myšlenky, když se cítí příliš melancholické. Další barvou, která vyjadřuje jejich povahu, je levandulová. Tato světlá a jemná barva jim připomene, že v životě je také místo pro jemnost a klid.

Ryby by se měly vyhýbat příliš výrazným a dramatickým barvám, které by mohly narusit jejich citlivou a klidnou povahu. Jsou jako hladina klidného jezera, které je schopné odrážet krásu světa, pokud není narušeno příliš silnými emocemi. Přátelský tón hlasu je tím, co nejlépe vyjadřuje jejich povahu.

zdroj: https://zeny.iprima.cz/

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz